Програма «Перша допомога при симптомах стресу»
Управління персоналом
 
 
Новини Про програму Антистрес Тренінг
Зв'язок з менеджером  feedback  
 
 Блог "Подолання стресу"
 Про стрес
 Симптоми стресу
 Експрес-антистрес
 Робота психолога
 Аудіо
Блог "Подолання стресу"
Аутогенне тренування
Для ефективності застосування технік психологічної саморегуляції варто застосовувати базові принципи аутогенного тренування. Пам’ятайте, що ключовим словом є тренування – це передбачає регулярність виконання вправ. Так саме як і з фізичними вправами – якість прийде з досвідом, а ефективність технік підвищуватиметься. Отже, намагайтеся виконувати техніки психологічної саморегуляції регулярно та дотримуючи наступних принципів:

• Релаксація
Необхідно займати комфортне положення, наскільки це можливо. Якщо ви вдома, то цього легко досягнути – розмістіться на улюбленій софі або кріслі, на килимі, на ліжку тощо. Одяг повинен бути комфортним та не заважати. Бажано, щоб Вам ніхто не заважав. Можете вимкнути телефон, закрити вікна, якщо з вулиці доноситься зайвий шум. Якщо ж ви виконуєте техніку не вдома, а, наприклад, під час перерви на роботі, то створіть максимально можливі комфортні умови в існуючій ситуації: увімкніть заспокійливу музику або звуки природи через навушники, розташуйтеся зручніше у кріслі, розслабте вузол краватки тощо.


• Звільнення свідомості
Забудьте про буденні клопоти хоча б на 15 хвилин виконання техніки. Якщо ви занепокоєні, що забудете щось важливе – занотуйте це до того, як приступати до вправи та не згадуйте до її завершення. Ви завжди встигнете подумати про повсякденні справи і 15 хвилин не відіграють в цьому ролі, а для ефективності виконання технік психологічної саморегуляції цей час, проведений у спокої і без побутових турбот, може бути безцінним.


• Самонавіювання
Формулювання повинні бути чіткими, короткими, позитивними та в теперішньому часі. Не в минулому чи майбутньому, а тут і тепер. Заборонені заперечення в установках, виключити слова «ні» та «не». Наша підсвідомість не сприймає заперечень, тому ми ризикуємо отримати протилежний результат. Формулюйте установки наступним чином: замість «я не хвилююсь» кажіть собі «я спокійний», замість «я не буду хворіти» – «я повністю здоровий».
 

до переліку публікацій       наступна публікація